Podiplominių studijų programa

Tyrimų etika Centrinėje ir Rytų Europoje


Pagrindiniai šio projekto tikslai – suteikti studentams žinių ir įgūdžių tyrimų etikos ir tarptautinės bioetikos srityse, kad jie taptų nepriklausomais tyrimų etikos ekspertais, dėstytojais savo šalyse bei sukurti tyrimų etikos tinklą Centrinėje ir Rytų Europoje.

Kursus Vidurio ir Rytų Europos studentams parengė ir dėsto Amerikos ir Europos ekspertų komanda. Programą sudaro 7 kursai: 3 seminarai (po 5-10 dienų, vykstantys Vilniuje), ir 4 nuotoliniai kursai (trunkantys po 10 savaičių) dėstomi internetu, kas suteikia galimybę studijuoti nepaliekant darbo ar kitų studijų. Bendra kurso trukmė – 16 mėnesių. pažangiems studentams, norintiems gauti bioetikos magistro laipsnį, yra suteikta galimybė toliau studijuoti Union Graduate College (NY, JAV). Kursai vyksta anglų kalba.

Pirmoji studentų kohorta programą pradėjo įvadiniu seminaru, kuris įvyko 2005 m. liepos 2-9 dienomis Vilniaus universitete, o baigėsi 2006 m. spalį.

Antroji studentų koharta programą pradėjo 2007 birželį ir baigė 2008 spalį. Kursuose dalyvavo studentai iš įvairių šalių: Armėnijos, Azerbaidžiano, Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Gruzijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Rusijos.

Trečioji studentų kohorta programą pradėjo 2009 liepą įvadiniu seminaru Vilniuje ir baigė po metų, 2010 liepą susitikimu Splite, Kroatijoje. Kursuose dalyvavo studentai iš Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Kirgizijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Slovakijos, Vengrijos.

Koordinatoriai: Union Graduate College (NY, JAV), Vilniaus universitetas (Medicinos istorijos ir etikos skyrius)

Projekto partneriai ir rėmėjai: Union Graduate College, Bioethics Program (Schenectadis, Niujorkas, JAV); Medicinos istorijos ir etikos skyrius, Vilniaus universitetas; Fogarty International Center.

Projekto internetinė svetainė http://bioethics.uniongraduatecollege.edu/nih-grant/about

Comments are closed.